Historie Chefparade 

2007

Marcel opouští místo v oddělení marketingu mezinárodní společnosti Procter & Gamble a stěhuje se z Budapešti do Prahy, aby zde založil školu vaření. Ještě téhož roku, přesněji 19. 9. 2007, se v Chefparade uskutečnil první kuchařský kurz. Tématem byla thajská kuchyně a vedl ho náš oblíbený Thajec Parames “Mesy” Wongwan.

2008

Prvním kurzem vaření to nekončí, ale začíná. Takže usilovně pracujeme na rozšiřování nabídky kurzů vaření, vylepšujeme prostory, provoz i marketing. Do Chefparade přichází noví lidé – především Vašek Šulc, který se na prvních pár let stává nepostradatelnou součástí Chefparade v roli šéfkuchaře a provozního.

2009

Suroviny na kurzy italské kuchyně jsme začali dovážet osobně přímo z Itálie. První nákupy jsme zvládali se Škodou Octavia, která byla během prvních tří let fungování školy vaření 1x ukradená, 4x vykradená a 2x havarovaná.

2010

Otevřeli jsme druhou provozovnu školy vaření Chefparade v Holešovicích o kapacitě až 120 osob. Ve dvou prostorných kuchyních pořádáme kurzy vaření pro veřejnost i firemní teambuildingy. Díky tomu jsme se stali největší školou vaření v ČR co do počtu lidí i rozlohy studií.

2011

V termínu od 17. do 18. 9. 2011 jsme uspořádali první ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Návštěvníci se sešli v Pražské tržnici a doprovodný program probíhal mimo jiné i přímo v prostorách školy vaření Chefparade.

únor 2012

Abychom mohli účastníkům kuchařských kurzů poskytnout suroviny a profesionální kuchyňské potřeby, se kterými se učili vařit, založili jsme obchod Chefparade Warehouse. Později byl přejmenován na Chefshop.cz

září 2012

Zjistili jsme, že pro druhý ročník festivalu jídla a pití Foodparade je Pražská tržnice už malá. Proto jsme se o víkendu 8. – 9. 9. 2012 s festivalem přesunuli do prostor Trojského zámku.

prosinec 2012

Světlo světa spatřila první Kuchařská kniha školy vaření Chefparade.

březen 2013

Do ulic se poprvé vydala naše restaurace na kolech. Foodtruck je důkazem toho, že i z „dodávky“ na ulici mohou lidé dostat fantastické jídlo, které je zdravé, čerstvé, z kvalitních surovin a za přijatelnou cenu. O jeho oblíbenosti svědčí více než 20 000 porcí prodaných za pouhých 6 měsíců.

září 2013

Na třetím ročníku festivalu jídla a pití Foodparade, který proběhl 7. – 8. 9. 2013, jsme poprvé uspořádali soutěž amatérských kuchařů I LOVE FOOD.

listopad 2013

Vyšlo první vydání našeho online Chefparade magazínu, který byl až do roku 2015 plný pochoutek a informací z foodie světa.

únor 2014

Abychom našim zákazníkům ulehčili výběr kurzů vaření, uvedli jsme do provozu nové webové stránky.

květen 2014

V pátek 16. 5. 2014 se v našem holešovickém studiu uskutečnil vůbec první FOOD REVOLUTION DAY v České republice. Ve Velké Británii ho odstartoval Jamie Oliver, aby šířil myšlenku zdravého stravování u dětí. FRD je jen jednou z neziskových aktivit, kterým se škola vaření Chefparade věnuje.

záŕí 2014

Vítěz soutěže I LOVE FOOD se na čtvrtém ročníku festivalu jídla a pití Foodparade, který proběhl 6. – 7. 9. 2014 v zahradách Trojského zámku, utkal v kulinářském souboji se Zdeňkem Pohlreichem.

listopad 2014

Proběhla první přednáška v rámci našeho projektu Chefstarter, který pomáhá začínajícím podnikatelům rozjet vlastní food business.

prosinec 2014

Protože jsme prodali už téměř všechny naše kuchařské knihy, začínáme plánovat novou Chefparade kuchařku.

Prázdny
Prázdny

leden 2015

V Chefshopu se uskutečnil již několikátý ochutnávkový den. Podívejte se, jak probíhal.

březen 2015

Zorganizovali jsme první českou foodie konferenci Foodblok. Během celého dne byly v holešovickém studiu na programu souběžně přednášky i workshopy určené všem fanouškům dobrého jídla a food blogerům.

květen 2015

Chefparade magazín nahradil náš vlastní blog. Chefblog je kulinární web o vaření plný receptů z našich kurzů vaření, kulinárních tipů a novinek z foodie světa.

květen 2015

V pátek 15. 5. 2015 se uskutečnil druhý ročník Food Revolution Day, který bojuje za lepší stravování u dětí.

červenec 2015

Slavíme 7 000 fanoušků na Facebooku. A aby se u nás měli zase o něco lépe, zjednodušili jsme jim nakupování v Chefshopu pomocí platební karty.

září 2015

Náš festival jídla a pití Foodparade měl o víkendu 5. – 6. 9. 2015 rekordní návštěvnost. Tento svátek dobrého jídla s námi oslavilo 15 000 gurmánů.

říjen 2015

Uspořádali jsme další den plný inspirace pro ty, co podnikají ve světě jídla nebo o podnikání teprve uvažují. Kromě inspirativních přednášek čekala na účastníky konference Start it! 2015 i spousta workshopů a praktických ukázek.

únor 2016

Oficiálně jsme spustili ONLINE verzi obchodu s delikatesami, nádobím a kuchyňským náčiním Chefshop.

březen 2016

Rozjeli jsme projekt sdílené kuchyně v našem Chefstarteru a zahájili velký vzdělávací program pro všechny, co chtějí rozjet vlastní byznys v oblasti gastronomie – Food Startup Academy.

duben 2016

Náš Chefshop se stal výhradním dovozcem ručně vyráběné japonské keramiky Made in Japan.

květen 2016

Již potřetí jsme uspořádali v našem holešovickém studiu Food Revolution Day. Přímo u nás vařilo 100 dětí a dalších 1400 na dálku v dětských domovech, školách, školkách a knihovnách.

A dorazila naše nová Kuchařská kniha, ze které máme velkou radost.

únor 2017

Spustili jsme nové webové stránky s novým rezervačním systémem.

2019

Máme nový Chefparade Statek! Ideální místo pro pořádání firemních akcí a svateb.

2021

Po kompletní rekonstrukci máme nová kuchyňská studia!