Cooking for tourists

Cooking class

Learn how to cook traditional Czech meals in a fun & interactive way in the largest cooking school in the Czech republic. Every class is held by one the Chefparade chefs, who will lead you through the whole food preparation.

 

Market tour

Participate in a market tour, guided by our chef and take in the atmosphere of shopping for fresh local products, find out interesting facts about Czech cuisine and stop for several tastings.

 

Wine pairing

Enhance the dining experience with Czech wines! You will taste 2 carefully selected Moravian wines to match exactly your menu choice. The price is 15 EUR/person.

 

Program

09:00 AM

Meeting at Chefparade
You’ll easily find us in Pražský tržnice at Holešovice. If you go by tram, it’s just one stop from subway station Vltavská on red line C. You can also come by car. The entrace for cars is from the Jatecní street.

09:05 – 09:55 AM

Market tour with tastings
You’ll explore the Prague market hall, guided by our chef and breathe in the atmosphere of shopping for fresh local products. There’s nothing better than cooking form great produce!

10:00 AM – 01:00 PM

Cooking a 3-course meal in fun & interactive way
This is it! Finally, you’ll hands-on experience the joy of cooking great food with our chef mentoring you. You can try goulash, apple strudel or Carlsbad dumplings and everything will taste great – because you’ll make it!

01:00 PM

End of the cooking class
Everything is not only cooked, but also eaten, you are full and barely able to move, but absolutely happy. We strive to provide the best possible experience to you, our customers… * If you won’t be able to eat everything, don’t worry, we’ll wrap the food for you to take away

 

Important information

Where: Chefparade, Bubenské nábřeží 306/13, hall no. 36, Prague 7. 

E-mail us: eliska@chefparade.cz

Call us: +420 733 738 521

When: Cooking classes take place every day.

Cooking classes and market tour take place from Monday to Saturday.

 

Why us?

“Over 100,000 people have attended our cooking classes.”

“We have held more than 16,000 cooking classes, company teambuilding events, outdoor events, private and birthday parties.”

“Our team of 20 top chefs have over 200 years of combined experience and hail from both the Czech Republic and abroad.” And many more reasons.

More than 110 satisfied tourists wrote great reviews at Triadvisor. We are #2 of 44 Classes & Workshops in Prague.

Poznávání místní kultury i kuchyně je vždy nejlepší s místními lidmi. Naše kurzy vaření pro turisty probíhají zábavnou a interaktivní formou. V hlavní roli je tradiční česká kuchyně a vy! Před samotným kurzem se vyráží na společnou návštěvu místního trhu s kuchařem. Market tour, je volitelnou akcí navíc. Náš kuchař, průvodce trhem, vám představí lokální ingredience, české tradiční suroviny a při té příležitosti s vámi nakoupí i některé suroviny pro vaření. Po nákupu následuje dopolední vaření v našem kuchyňském studiu. Na závěr kurzu se můžete těšit na společný oběd, na kterém jste se od rána s láskou podíleli.Před každým kurzem si sestavíte své 3-chodové menu. Na výběr budete mít ze stálého tradičního menu české kuchyně nebo si můžete vybrat z menu sezónního, které se mění dle dostupných surovin. Obě menu je možné kombinovat navzájem, záleží jen na vás, do kterých pokrmů máte chuť se pustit. Ke každému kurzu je možné si přiobjednat i malou degustaci českých vín. Podívejte se na více informací do doplňkového programu.

Informace ke kurzům vaření pro turisty

 • Adresa studia, kde probíhají všechny kurzy vaření pro turisty, je Pražská tržnice, “Hala č. 36”, Bubenské nábř. 306/13, 170 00 Praha
 • Trh, na který se v rámci Market tour vyráží, je hned vedle našeho kuchyňského studia
 • Market tour je volitelnou aktivitou nad rámec samotného kurzu. Cena za ní bude podle počtu osob připočítána k ceně kurzu.
 • Kurzy vaření pro turisty pořádáme v angličtině
 • Kurzy můžeme připravit i jen pro jednoho jediného člověka
 • Všechny kurzy pro turisty probíhají vždy dopoledne
 • Naši šéfkuchaři rádi přizpůsobí menu dle vašich dietních požadavků
 • Kurzy děláme i pro velké skupiny do 120 osob, pro veškeré informace prosím kontaktuje Sabinu na e-mailové adrese sabina@chefparade.cz.
 • Platba za kurz pro malé individuální skupiny probíhá v hotovosti na místě (akceptujeme CZK a EUR), velkým skupinám vystavujeme fakturu

Nemůžete se na kurz dostavit?

Mrzí nás, pokud vám do stejného termínu vlezlo něco jiného. Každý kurz pečlivě připravujeme na míru právě pro vás, natěšený pan kuchař, nakoupené ingredience a rezervované studio je samozřejmostí. Budeme moc rádi, pokud uděláte všechno proto, aby se kurz rušit nemusel! Zkoušeli jste možné i nemožné a nepodařilo se? Nedá se nic dělat, takový je život. Pokud zrušíte kurz 3 dny předem pošleme vám fakturu na 50 % z ceny objednaného kurzu, při zrušení kurzu v den konání akce to pak bude bohužel již celá částka.

 

 • Doba trvání: 3 - 4 hod.
 • Počet osob: 1 - 120

Nezávazná poptávka cenové kalkulace

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů za účelem zasílání novinek a marketingových aktivit Chefparade

DĚKUJEME za odeslání.
Jdeme na to
Jak to probíhá
Menu co se vaří
Doplňkový program
Ceník
Studia
Galerie

Jak to probíhá

Před každým kurzem si sestavíte své 3-chodové menu a my zajistíme všechny potřebné ingredience.
Kurzy probíhají v dopoledních hodinách a jsou zakončeny obědem.

O průběhu kurzu ve velkých skupinách prosím kontaktujte Sabinu na e-mailové adrese sabina@chefparade.cz

Menu, co se vaří

Vaše menu o třech chodech si můžete sestavit ze stálého tradičního menu, nebo ho můžete nahradit menu sezónním, které máme vždy k dispozici. Obě menu je možné kombinovat, záleží jen na vás, do kterých pokrmů máte chuť se pustit.

Menu Czech cuisine Special Season Menu

Doplňkový program

Potěší vás vždy něco navíc? Pak si jistě rádi na kurzu vychutnáte skleničku moravského vína nebo si uděláte radost stylovou kuchařskou vychytávkou. Podívejte se na náš doprovodný program a vyberte si, co vám vykouzlí úsměv na tváři.

Degustace moravských vín

Ke skvělému jídlu patří i skvělé víno. Na kurzu můžete ochutnat tři pečlivě vybraná vína z moravského vinařství Michlovský. Ke každému chodu dostanete jednu skleničku, ke které vám kuchař povykládá, čím je speciální a proč se hodí k danému pokrmu.

Kuchařské vychytávky na památku

Zástěra, kuchařská čepice nebo vařečka se rozhodně neztratí v žádné domácnosti, a ty nejlepší recepty tradiční české kuchyně si můžete odnést ve skvělé kuchařce v angličtině – Traditional Czech Cuisine od Viktora Faktora.

Všechny věci nejenom do kuchyně si prosím vyberte předem v rámci objednávky kurzu, aby byly na místě připravené. Tady je jejich přehled:

 • Wine pairing (10 EUR)
 • Česká tradiční kuchařka v anglickém jazyce (20 EUR)
 • kuchařská zástěra (15 EUR)
 • dřevěná vařečka (2,5 EUR)
 • kuchařská čepice (10 EUR)
 • certifikát o absolvování kurzu (1 EUR)

 

Ceník

Kurz vaření 3-chodového menu

 • 1 osoba 149 EUR
 • 2 osoby 119 EUR / osoba
 • 3 a více 99 EUR / osoba

 

Market tour je volitelnou aktivitou nad rámec samotného kurzu. Cena za ní bude podle počtu osob připočítána k ceně kurzu.

 • 1 osoba – 15 EUR
 • 2 osoby – 10 EUR / osoba
 • 3 – 6 osob – 8 EUR / osoba
 • 7 – 8 osob – 7 EUR / osoba

 

Degustace moravských vín

 • 2 vzorky vína – 15 EUR/osoba

Studia

Chefparade v Holešovicích má dvě moderně zařízená kuchyňská studia s barem. Studia můžeme od sebe oddělit a vytvořit z nich 2 samostatná nebo je spojit dohromady a vytvořit tak jeden velký prostor až pro 120 lidí o celkové rozloze 330 m². V létě vás rádi pozveme na naši terasu, kde grilujeme a užíváme si krásného počasí.

Chefparade na Žižkově – Husitská 56 disponuje dvěma studii, která působí velice útulně a domácky. Dokáží stmelit každý kolektiv! Obě studia jsou vhodná pro 10 – 20 osob nebo se dají propojit v jedno velké. Pro příjemný zážitek z akce jsme stanovili maximální počet osob na 30.

Proč si vybrat kurz vaření v Chefparade
Od roku 2007,

11 let tradice

na českém trhu

Více než

100 000 účastníků

kurzů vaření

Uspořádaných více než

20 000 kurzů vaření

a dalších akcí

Více než

8 000 kladných recenzí

Mimo jiné na Staffino.cz