Kuchaři

Kuchaři, kteří vedou kurzy ve škole vaření Chefparade

 

Zdeněk Suchý

Zdeněk je nováček v našem týmu, je to milovník cestování, hudby a gastronomie. Od cateringu a grilování pro kamarády a rodinu se jako amatér bez kuchařského vzdělání svým nadšením vypracoval až k nám. Často ho můžete potkat, jak se prochází  po rakouských kopcích, nebo zdolává sjezdovky na ledovci Mölltal. V Chefparade pracuje na firemních akcích a nově také vede kurzy přípravy burgerů.

Minh Chau Luongová

Minh je nováčkem v našem týmu a bude Vaším průvodcem na kurzech Vietnamu. Průvodkyní je mimo jiné i v Pražské Sapě, kde Vás provede různými zákoutími Sapy a ukáže Vám krásy Vietnamu, hlavně kulturu, jídlo a zvyky. Vystudovala úspěšně vysokou školu, se zaměřením na ekonomiku a při škole si přivydělávala průvodcovstvím. Po jejím úspěšném ukončení nastoupila do banky, ale práce v kanceláři ji nenaplňovala. Chyběla ji práce venku, průvodcování. Po dlouhém rozmýšlení se rozhodla dát v bance výpověď a začala se věnovat průvodcování a vaření naplno.

Ladislav Floreán

Ladislav Floreán je přes svůj mladý věk (24 let) šéfkuchařem s bohatými zkušenostmi z nejlepších restaurací v Evropě. Práci dělá s nadšením, které společně se skvělým jídlem podává svým hostům. Pracoval v restauracích, jako jsou The Clove Club a Fat Duck ve Velké Británii, Silvio Nickol Gourmet Restaurant ve Vídni, či Field v Praze a také v restauracích nadnárodních hotelových řetězců Radisson Blu, Maritime či Intercontinental.

Jana Horešovská

Jana je duší cestovatelka, procestovala snad půl světa. Nakonec se však vrátila zpět do Čech, a to především kvůli dobrému jídlu. Vybudovala svůj úspěšný obchod s kvalitním a chutným sortimentem jídla, věnuje se cateringovým službám a počet svateb, na které připravovala občerstvení, tak to už jen tak nespočítá. Jak říká Jana – láska k jídlu nezná hranice 🙂 V Chefparade ji potkáte na kurzu I love Burgers nebo také na firemních akcích.

Jan Hajný

Jan je odborníkem v oblasti kuchařské artistiky a reklamního food stylingu. Především je ale výborný sushiman. Při své práci ve škole vaření Chefparade využívá mnohaletých zkušeností z praxe a také z účasti na gastronomických soutěžích, kde se mu podařilo získat více než 17 medailí. Za největší úspěch považuje zlatou medaili z kuchařské světové olympiády.
V Chefparade se s ním můžete setkat na kuchařských kurzech sushi, ryb i masa.

Monika Křemenová

Monika s oblibou říká, že ještě před pár lety neuměla ani bábovku a nyní je cukrařina její život. Původně má ekonomické vzdělání a pracovala spoustu let jako kancelářská “myš”. Z kancelářské židle se časem přesunula k mixéru, což se stalo nejenom koníčkem, ale hlavně také prací. Monika má svoji značku Domácí pečeníčko, která se zabývá zakázkovou výrobou dortů a především makronek. Těm také věnovala 3 roky během kterých se je snažila poznat a vypilovat k dokonalosti – což se povedlo, nyní jich má na svém kontě již desetitisíce úspěšně upečených.

Andrea "Foska" Krišková

Narozená do umělecké rodiny, vystudovala muzikálové herectví a tanec, kterému se profesionálně věnovala 17 let. Od malička však milovala vaření, začátkem roku 2017 se rozhodla, že se naučí dort Pavlova, který považuje za „krále dezertů“. Své první výtvory sdílela na sociálních sítích a zanedlouho se stala zakladatelkou úspěšného start-upu „Fosinky“. Po získání ocenění inovativnosti „Top 25 podnikov, ktoré to robia inak“ se stala první oficiální slovenskou meringue cukrářkou. Svůj kurz v Bratislavském Chefparade přináší do Prahy a ve svém barevném světě z cukru a vaječných bílků Vás ráda přivítá!

José Miranda

Pepe je charismatický mexický šéfkuchař s kuchařským certifikátem FSE IAL vydaným v Itálii. Specializuje se na italskou, mexickou a americkou kuchyni, ale bohaté zkušenosti má i s francouzskou a českou.

Má více než desetileté zkušenosti v potravinářském průmyslu – začínal s foodtruckem v Mexiku, kde vedl i cateringovou společnost a několik let se zde živil jako šéfkuchař. Poté se přestěhoval do Itálie, kde prohluboval své znalosti v gastro průmyslu. V České republice žije od roku 2005.

Lukáš Jeništa

Lukáš se specializuje na středomořskou kuchyni, má dlouholeté zkušenosti s cateringem, pracuje jako šéfkuchař v nadnárodní společnosti a zdokonaloval se také na svých cestách po světe. Účastní se nejrůznějších gastronomických festivalů a na GCHP – USA Fall Tour 2015 působil jako Global Chef za celou Českou republiku.
Ve škole vaření Chefparade se s ním můžete setkat na  kuchařských kurzech masa, italské a francouzské kuchyně, mořských plodů.

Marek Rauvolf

Marek se od ukončení studia pohybuje především v pražských restauracích. Tři roky působil v hotelu Intercontinental, poté ve francouzské restauraci v Obecním domě a rok ve francouzské restauraci Flambee. Dále působil v Hotelu u Prince nebo Restauraci Infinity. Může se pochlubit dvojnásobným titulem mistra ČR v soutěži Gastrojunior 1999/2000. Nyní pracuje jako Executive chef v síti italských restaurací Coloseum restaurants.

Ve škole vaření Chefparade se můžete s Markem setkat převážně na kuchařských kurzech evropské kuchyně a steacích.

Jan Křídlo

Honza spolupracuje s Chefparade již více než 5 let. Hned po škole se vydal na cestu klasického kuchaře, časem ale zjistil, že být zavřený celý den v kuchyni není to, o čem vždy snil. Proto se vydal vlastní, zábavnější cestou, a vaření se stalo nejen jeho prací, ale i koníčkem. Honzu jste mohli potkat v Chefparade Foodtrucku, ve kterém procestoval celou Českou republiku i další státy. Neusíná na vavřínech a stále se učí, abyste na jeho kuchařských kurzech měli co nejčerstvější informace ze světa gastronomie. V současnosti pracuje v Pražském bistru Dish, které se specializuje na hamburgery a které získalo v tomto odvětví již mnoho ocenění.

Jan Rambousek

Honza nemá vystudované gastronomické školy, ani nesbíral kulinářské zkušenosti v zahraničí. Avšak díky své píli a zájmu o gastronomii se vypracoval do finálové sedmičky prvního vysílání soutěže MasterChef. To mu otevřelo dveře do vysoké gastronomie a mohl spolupracovat se špičkovými šéfkuchaři. „Proč“ – to je cesta, kterou se Honza vydal. Pokud se chcete na kurzech vaření dozvědět třeba proč cibuli dlouho trvá, než zhnědne a jen se otočíte, je připálená, proč kvasinky vyrobí kypré těsto a ne alkohol, potom jsou jeho kurzy vaření pro vás ty pravé!

Jan Matějka

Honza se vaření věnuje profesionálně již 12 let. Po absolvování Střední hotelové školy pracoval v několika vyhlášených restauracích v Praze a učil se od zvučných jmen české gastroscény. V roce 2010 přišla nabídka na první práci na postu šéfkuchaře v restauraci Lví dvůr, ale zde nezůstal příliš dlouho, jelikož dostal nabídku do zahraničí jako zástupce šéfkuchaře do nově otevírající se restaurace v Miami v USA. Po návratu do České republiky prošel Jan Matějka jako šéfkuchař dalšími restauracemi jako Lví dvůr, La Malér, Putica bistro restaurant a Divine bistronomy twist.  Nejoblíbenější byla pro Honzu práce v restauraci Putica bistro restaurant. Vaření je pro něj velkou vášní, je to prostě jeho životní styl!

Lukáš Neckář

Lukáš se specializuje na asijskou kuchyni, zejména pak na sushi a vietnamskou kuchyni. Aby se dostal co nejblíže exotickým chutím, učí se ve světě od lokálních kuchařů. Své zkušenosti zúročil při sestavování nového menu pro firmu Sushitime. Za svou 15letou praxi vystřídal restaurace Duplex, Hot – Barock group, La Scéne. Kromě asijské kuchyně si vyzkoušel českou, italskou ale i francouzskou. Ve Francii, kde propadnul kouzlu provensálské kuchyně, strávil dvě sezóny.

Ve škole vaření Chefparade se s ním můžete setkat především na kuchařských kurzech asijské a francouzské kuchyně 

Michal Suchánek

Michal už jako student vycestoval do Itálie, kde se dobře seznámil s místní kuchyní. Během své profesní kariéry vařil také francouzskou kuchyni v pražském Bistrot de Marléne v Pérle de Prague a Café Coloniale. Vlastnil a provozoval také malou francouzskou restauraci v Brně. Dnes se zabývá gastronomickým poradenstvím a zdokonaluje se v mexické kuchyni.

Michala baví práce s lidmi, a proto rád vyučuje ve škole vaření Chefparade, kde se s ním setkáte na mnoha kurzech vaření včetně grilování.

Olga Pavlíková

Olga je původně zdravotní sestra, která se stala milovnicí thajské kuchyně, chilli a cestování. Svoji kariéru započala prací v thajské restauraci na Palmovce po boku thajského šéfkuchaře Saka. Působila v restauraci Bangkok (nyní Café Buddha), která v roce 2012 vyhrála ocenění Thai Select za autentickou thajskou restauraci. V roce 2014 na pozvání thajské ambasády vycestovala na festival v Bangkoku a nasbírala  během něj spoustu nových zkušeností.

V současné době se jako šéfkuchařka věnuje přípravě sushi v Sushitime a vyučuje thajskou kuchyni na kurzech vaření v Chefparade.

Radek Příhonský

Jsem šéfkuchař s 35-ti letou praxí v luxusních restauracích a hotelech jako je Grand Hotel Pupp nebo restaurace Zahrada v Opeře. Působení jako osobní kuchař na Ministerstvu Zahraničí Věcí či prezentace české gastronomie v Jihoafrické Republice, Indonésii, Izraeli, Dánsku, Itálii nebo škola vaření jsou činnosti, které se zařazují do mého životopisu. Jeho hlavní zaměření v Chefparade je na Indonéskou kuchyni

Michal Černý

Michal hned po absolvování Školy gastronomie a cestovního ruchu odjel na půlroční zkušenou do Irska. Po návratu si dodělal maturitu a začal vařit v pražských restauracích. Prošel podniky jako Botel Admiral, Cihelna La Familia, Lindner Hotel Prague Castle a právě teď působí v hotelu Seven Days. Zaměřuje se hlavně na českou a italskou kuchyni a úpravu masa a ryb.
Ve škole vaření Chefparade se s ním můžete setkat hlavně na firemních akcích a outdoorech.

Vladimír Palička

Vladimír je rodák z Valašska, vystudoval hotelovou školu v Ostravě a barmanskou a someliérskou školu. Oblíbil si francouzskou, italskou a českou kuchyni, steaky, ryby i cukrářské výrobky. Dlouhodobě působil také v zahraničí, především v Irsku a na Blízkém východě. Je absolventem Kulinářské akademie a členem AKC ČR.

Ve škole vaření Chefparade se s ním můžete setkat na firemních akcích, při vaření s turisty.

Chefparade

Pokud je u vámi vybraného kurzu vaření uvedený kuchař Chefparade, stále ještě pracujeme na tom, abychom pro vás zajistili toho nejvhodnějšího.

Náš tým šikovných kuchařů neustále rozšiřujeme a hledáme nové lektory. Chcete se k nám přidat? Pošlete nám životopis na rezervace@chefparade.cz.

Proč si vybrat kurz vaření v Chefparade
Od roku 2007

13 let tradice

na českém trhu

Více než

130 000 účastníků

kurzů vaření

Uspořádaných více než

27 000 kurzů vaření

a dalších akcí

Více než

12 000 kladných recenzí

Mimo jiné na Staffino.cz