Food revolution day 2017

Food revolution day 2017 – Jamieho poslání tento rok: proti klamné  reklamě potravin pro děti

Food Revolution Day 2017 vypukne 19. května! 

A proto se i škola vaření Chefparade opět zapojuje do akce! Přihlašovat se přes typeform již není možné.
Zde lze stáhnout soubory:  http://www.uschovna.cz/zasilka/MAFB9LC3BIFW2PFT-875/ a www.uschovna.cz/zasilka/MADYI6TNFDK2XN69-4EI.

Získáte materiály potřebné k uspořádání akce u váš ve škole, školce, družině, třídě, rodince v domově i knihovně.

V případě, že materiály nejdou stáhnout nebo chcete získat doplňující informace, nás prosím konatktujte na petra@chefparade.cz.

Záleží jen na vás, jak akci pojmete.

Milé paní učitelky a páni učitelé, knihovnice a knihovníci, milé tety v dětských domovech,

možná jste se k nám se svými žáky a dětmi přidali už loni a proto víte, o co se jedná, když se řekne Food Revolution Day. 

Zapojte se s námi do akce, která dětem pomůže se správným vnímáním zdravého stravování a celkově životního stylu. Dodáme vám potřebné podklady, nějaké ty dárky pro děti a na oplátku budeme rádi, když se s dětmi vrhnete do boje proti stravovacím nešvarům.

Je jen na vás, jestli uspořádáte besedu, uvaříte si něco zdravého ve školní kuchyňce, nebo třeba vyrobíte nějaké pěkné svačinové krabičky při pracovních činnostech. 

FRD Chefparade 2016

FRD v Chefparade 2016

O čem bude letošní FRD? 

Jamie Oliver aktivně bojuje proti dětské obezitě. Tento rok se zaměřil na klamné reklamy, které dětem „vnucují“ nepravdivé informace o ne příliš zdravém produktu. Pokud i vy jste zaznamenali „klamnou reklamu“ zašlete nám informaci a my ji rádi předáme do Anglie.

V současné době Jamie připravuje pro FRD kampaň. Zapojit se můžete i vy!

A již nyní – Pošlete nám své selfie (zapojte kamarády, třídu, rodinu), kde si budete zakrývat oči rukou, v pozadí by měla být vidět typická architektura vašeho okolí. Z fotografií, které obdrží tým FRD v Anglii se sestaví jedna velká foto zeď. Na začátku května.

Jaký je cíl této kampaně? Ať už žijeme v Anglii, v České republice nebo kdekoliv na světě, spojuje nás jedna zásadní společná věc: Všichni si přejeme, aby naše děti jedly lépe, zdravěji.

 Kampaň je především o změně věcí – zákonů, politiky, postupů, myšlenek, názorů – na podporu lepšího stravovaní pro všechny naše děti. Naším hlavním cílem je mluviť o potřebě vytváření rozsáhlých strategií proti obezitě dětí, které mají být realizované ze strany vlád po celém světě. Osobní zaměřeni pro tento rok je marketing nezdravých potravin pro děti.

Food Revolution Day začneme peticí „proti reklamě nezdravých potravin pro děti.“. Petici odstartujeme v pátek 31. Března 2017 a hned potom, co ji spustíme, budeme potřebovat Vaši pomoc, abychom získali co nejvíce podpisů, jen tak dokážeme uskutečnit změnu.

Takto loni vařili v DD Mladá Boleslav

Na světě existuje 41 miliónů dětí mladších 5 ti let trpících nadváhou anebo obezitou. 161 milionů dětí mladších než 5 let nedostává správné živiny v důležitých fázích svého vývoje.
Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom tento stav změnili. To je důvod, proč byl Jamie minulý týden na Světovém ekonomickém fóru v Davose prezentovať kampaň̌ za Revoluci v jídle “Food Revolution”.

Kromě mnohých setkání, se Jamie a s Food Revolution kampaní začlenil do “Světového potravinového programu”, “UNICEFu” a “Globálních Cílů” na začátek nové kampaně #HealthyNotHungry. Kampaň̌ je zaměřená na aktivity, jako předejít a zabrániť podvýživě – vyzývá všechny, aby začali jednat.

Fotografie z loňských ročníků z dětských domovů, škol i knihoven naleznete na zonerama.

 

Partneři: Logo společnosti Makro   Logo společnosti Messenger

  Logo Amylon Food revolution daymňam tv logo

Proč si vybrat kurz vaření v Chefparade
Od roku 2007

15 let tradice

na českém trhu

Více než

150 000 účastníků

kurzů vaření

Uspořádaných více než

30 000 kurzů vaření

a dalších akcí

Více než

12 000 kladných recenzí

Mimo jiné na Staffino.cz